NOVÁ VES - SOKOL PĚNČÍN 0:6 (0:4)

17.03.2015 16:12
Ač tomu výsledek nenasvědčuje, byl první poločas vyrovnanější než druhý. Hosté však v první půli dokázali proměnit takřka všechny své šance a navíc je podržel vynikající brankář Piršel. Jako první zahrozil už ve 3. minutě pěnčínský kanonýr Mihálik, zatím se však jen „zastřeloval“ – jeho rána z 30 metrů těsně minula novoveskou branku. Na druhé straně pálil v 10. Smola rovněž vedle, z protiútoku vypálil Zdražil k tyči, ale Kos vyrazil na roh. Při průniku domácího Malagy zasáhl Piršel. Skóre otevřel v 15. minutě Jaček vydařenou střelou z těžkého úhlu a za tři minuty poslal Gábr odražený míč hlavou podruhé do sítě domácích. Rychlé góly Novou Ves trochu rozhodily, nicméně
v 22. postupoval Čermák sám, jenže Piršel byl spolehlivý.
V 28. se poprvé prosadil „Pišta“ Mihálik a Pěnčín vedl 3:0. Poté zasáhl Piršel výborně po Smolově trestňáku k tyči a zlikvidoval i Beránkovu dorážku. Pět minut před přestávkou definitivně zmrazil Novou Ves Mihálik vydařenou ranou z 20 metrů – 0:4. Po změně stran už to byl ze strany domácích marný boj, tempo zápasu opadlo. V 57. Mihálik dovršil hattrick. Piršel potom v 60. vykryl branku při Smolově průniku a poradil si i po chvíli s dalekonosnou bombou Novotného. Stoprocentní šanci měl v 73. domácí Smola, ale Piršel jeho střelu, kterou už všichni viděli v brance, ještě zázračně v pádu vyrazil. Kos potom zabránil v gólu Zdražilovi při samostatném úniku a v 87. Matějíček dovršil výsledek na 0:6 po průniku do rozhozené obrany.

Sestava: Piršel - Šerpán , Lochman , Škréta M. , Lhoták - Jaček , Zdražil , Škréta Jan , Matějíček - Gábr ( Škréta Jindřich ) , Mihálik
Branky: Mihálik 3 , Jaček , Gábr , Matějíček